Příčiny stárnutí obličeje

Vrásky jsou přirozenou známkou stárnutí.omlazení pokožky ženského obličeje domaS přibývajícím věkem se na pokožce vytvářejí nevzhledné záhyby, které negativně ovlivňují jejich vzhled, proto mnoho žen hledá účinné metody boje se změnami souvisejícími s věkem. Podívejme se, jak omladit obličej a jaká opatření musíte podniknout, abyste zabránili předčasným vráskám. V přehledu příčin stárnutí, pravidlech péče o pleť proti stárnutí v různých věkových kategoriích, úplném seznamu postupů proti stárnutí, které jsou relevantní v roce 2021, a jednoduchých preventivních metod, které mají všichni k dispozici.

Příčiny stárnutí obličeje

1. Vnitřní aspekty

Kůže je velký a vysoce složitý orgán, který vykonává širokou škálu funkcí. Je to ochranná bariéra mezi vnějším prostředím a vnitřkem těla, zabraňující perkutánní ztrátě vody, udržování teploty, senzorických reakcí, imunitní kontroly. Současně má vzhled pokožky velký význam v otázkách sebeúcty a sociální interakce, proto udržování atraktivního vzhledu a udržování mládí vždy hraje důležitou roli, zejména v životě žen. Vnitřní aspekty stárnutí obličeje jsou endogenní procesy, které jsou přirozené. Jedná se o změny související s věkem, genetické faktory a různé nemoci, které mohou ovlivnit vzhled.

omlazení pokožky ženské tváře s přirozeným stárnutím pokožky

Jak stárneme, pokožka na obličeji ztrácí svou přitažlivost v důsledku přirozeného poklesu aktivity fibroblastů, což vede ke snížení produkce kolagenu a elastinu, což podporuje pružnost pokožky a její schopnost opravy. Aktivní mimika spojená s prací struktur a svalů obličeje souvisí také s vnitřními aspekty stárnutí. První řádky se objevují na těch oblastech pokožky, které se podílejí na vyjádření emocí. Výrazové linie se tvoří kolem úst, očí a na čele.

2. Vnější faktory stárnutí

Jedná se o faktory související s prostředím a návyky, různými aspekty sociálního chování a činnosti, které mají negativní dopad na stav pokožky. Obecně platí, že pokud stručně zvážíme definici vnějších faktorů, pak se jedná o všechny aspekty, které nesouvisejí s patologickými nebo jinými procesy způsobenými vnitřními změnami.

pozice kůže na obličeji starší ženy

Hlavní vnější faktory stárnutí

1. Vystavení UV záření

Sluneční záření, které urychluje proces přirozeného stárnutí, je hlavní příčinou časné tvorby vrásek. UV záření má destruktivní účinek na pojivovou tkáň dermis - kolagenová a elastinová vlákna, která leží v hlubší vrstvě kůže. Bez elastické struktury pojivové tkáně ztrácí pokožka svou pevnost a pružnost, poté začíná ochabovat a vrásčit.

vystavení pokožky slunci urychluje stárnutí pokožky

2. Kouření

Kouření může urychlit normální proces stárnutí pokožky tím, že přispěje ke vzniku vrásek. To je způsobeno negativním účinkem nikotinu na oběhový systém. Výživa dermis se zhoršuje - kyslík a živiny jsou dodávány v nedostatečném objemu, což zpomaluje produkci elastinu a kolagenu.

kouření urychluje stárnutí ženské kůže

3. Nedostatečná péče

Kůže je denně vystavena látkám znečišťujícím ovzduší z prostředí, jako jsou PAH, těkavé organické sloučeniny, oxidy. To podporuje oxidační stres a vytváří nepříznivé prostředí, které vyvolává vývoj patogenních mikroorganismů, které vedou ke špatnému zdraví pokožky. Znečištění poškozuje hydrolipidický film, což zvyšuje riziko tvorby vrásek. Denní a vysoce kvalitní čištění pleti je snadný způsob, jak uchovat mladistvost.

Pravidla péče proti stárnutí v různých věkových kategoriích

Po 20 V tomto věku je hlavní péčí udržovat pokožku hydratovanou. Doporučuje se vybírat produkty na bázi antioxidantů a vybírat je podle typu pleti - mastnou, suchou, citlivou, normální, kombinovanou. Nezapomeňte také na používání ochranných krémů, které obsahují SPF
Po 30 Po 30 letech v těle by se procesy spojené s produkcí kolagenu zpomalily a péče proti stárnutí v tomto věku by měla být zaměřena na stimulaci produkce elastinu a kolagenových vláken. Doporučuje se pravidelně používat produkty na bázi kyseliny hyaluronové a kolagenu. Jedná se o různé kosmetické krémy, séra, gely.
Po 40 Boj proti změnám souvisejícím s věkem se stává intenzivnějším a zaměřuje se na boj proti vráskám, pigmentaci a matné pleti. Kosmetika by měla obsahovat přísady, jako je retinol, peptidy, rhamnóza nebo jiné, které pomáhají vyhlazovat vrásky a zvlhčovat pokožku.
Po 50 V tomto věku se metabolismus výrazně zpomaluje, mění se hormonální pozadí. Produkce ženského hormonu estrogenu, který podporuje produkci složek podporujících elastickou strukturu dermis, je snížena. Výsledkem je, že struktura kůže také podléhá změnám na patofyziologické úrovni. Po 50 letech by péče o stárnutí měla být profesionální a komplexní.

Jak omlazovat pokožku obličeje doma

1. Tapování

Toto je nejbezpečnější způsob, jak omladit svou tvář doma. Závěrem je, že na problémové oblasti jsou nalepeny speciální elastické náplasti, které mají lymfodrenážní účinek. Po několika sezeních se vrásky vyhladí, pokožka se napne, tón pleti se stane hladší a atraktivnější.

pomocí masky pro omlazení obličeje

Hlavní účinky estetického páskování obličeje:

  • Odstranění mimických vrásek;
  • Snížení viditelnosti nasolabiálních záhybů;
  • Korekce obočí;
  • Odstranění otoků obličeje;
  • Vyloučení „tmavých kruhů";
  • Boj proti stařeckým skvrnám;
  • Odstranění puchýřů;
  • Korekce kontury obličeje;
  • Zmenšení dvojité brady;
  • Zvýšení rohů rtů atd.

2. Masky

Obličejové masky jsou základem péče. Jedná se o jednoduchý způsob omlazení, který lze nazvat univerzálním. Bez ohledu na to, jak unavená pokožka vypadá, masky vám mohou pomoci situaci napravit. Domácí recepty jsou jednoduché a zahrnují dostupné ingredience: citron, banán, čerstvá okurka, bílkoviny a další.

tejpování je nejbezpečnější způsob, jak omladit svůj obličej doma

Příklad receptu na masku pro omlazení:

  • Odstraňte žloutek z vejce a rozšlehejte bílou;
  • Přidejte 1 lžičku citronové šťávy do hmoty;
  • Dobře promíchejte rozšlehaný vaječný bílek a šťávu;
  • Naneste směs na obličej konečky prstů;
  • Nechte produkt zaschnout a nechte ho stát 15-20 minut;
  • Sejměte masku teplou vodou;
  • Používejte každý druhý den ke snížení známek stárnutí.

3. Komprimuje

Předpokládá se, že vystavení pokožky nízkým teplotám má několik výhod. Studené obklady snižují zarudnutí a otoky, stahují póry, uklidňují pokožku náchylnou k akné, předcházejí vráskám a zmírňují únavu.

4. Cvičení

S věkem svaly oslabují a rychleji ztrácejí svoji funkci. Výsledkem je deformace svalového rámu, která vede k ochabnutí pokožky obličeje, vzniku vrásek a záhybů. Speciální cvičení zaměřená na procvičování svalů obličeje pomáhají udržovat pokožku ve vynikající kondici.

hardwarové omlazení pokožky obličeje

5. Esenciální oleje

Jedná se o přírodní omlazení obličeje, které se snadno používá. Zvlhčovací účinek terpenoidů, organických kyselin a dalších aktivních složek je jednou z nejdůležitějších výhod používání přírodních éterických olejů. Vlhkost pomáhá zadržovat vodu v dermis, což pomáhá snižovat vzhled jemných čar a zlepšovat celkovou pleť.

6. Krémy

Kosmetické krémy s přísadami proti stárnutí se široce používají k omlazení obličeje doma. Je lepší používat produkty předních značek, které mají dobrou pověst a nabízejí účinné prostředky. Krémy se vybírají podle typu pleti, s přihlédnutím k věku.

7. Gely

Speciální gely jsou profesionální produkty pro omlazení obličeje doma. Složení obsahuje aktivní složky, které přispívají k eliminaci vrásek a obecně mají liftingový účinek. Gely, stejně jako krémy, se vybírají jednotlivě, s přihlédnutím k typu pokožky a dalším vlastnostem.

8. Masáž

Toto je studium oblastí obličeje za účelem stimulace průtoku krve a lymfy. Je důležité si uvědomit, že omlazení obličeje doma pomocí obkladů, masáží, éterických olejů nebo jiných domácích prostředků by mělo být prováděno pravidelně. Pouze v tomto případě můžete dosáhnout znatelných výsledků a uchovat je po dlouhou dobu.

Omlazení pokožky obličeje v salonu

  • Korekce vrásek.Jedná se o biorevitalizaci, která spočívá v injekčním podávání přípravků s kyselinou hyaluronovou pod kůži.
  • Myostimulace.Procedura omlazení zahrnuje účinek na pokožku obličeje se slabými elektrickými šoky, který stimuluje svalovou kontrakci.
  • Laserová terapie.Metoda fyzického ovlivnění spočívá ve skutečnosti, že problémové oblasti jsou vystaveny nízkoenergetickému laserovému záření, které stimuluje obnovu dermálních buněk.
  • Mezoterapie.Intradermální podávání přípravků na bázi kyseliny hyaluronové, vitamínů a dalších výživových složek nezbytných k udržení elastické struktury dermis.
  • Obrysový plast.Injekční technika pro omlazení obličeje, která spočívá ve vyplnění vrásek různými výplněmi, které mají za následek vyhlazení pokožky, pomáhají korigovat tvar a zjemňují kontury obličeje.
  • Odlupování.Chemický peeling se používá k rychlému odstranění poškozených buněk pokožky, což podporuje regeneraci kožních buněk. Existují různé typy peelingů: lehký, střední a hluboký. O tom, jaký typ je potřeba, rozhoduje kosmetolog.
  • Injekce botulotoxinu.Jedná se o malé injekce do svalů. Kosmetička používá léky, které obsahují Dysport, Azalur nebo jiný botulotoxin.
  • cvičení obličejových svalů pro omlazení pleti
  • Ozonoterapie.Ozonový plyn, který je generován moderními a bezpečnými zařízeními, se používá k odstranění nedostatku kyslíku, který způsobuje utrpení kožních buněk. Výsledkem je zlepšení výživy dermis, což má celkový omlazující účinek.
  • Fotorejuvenace.Jedná se o hardwarovou metodu, která má řadu kontraindikací a je založena na intenzivním pulzním ozařování problémových oblastí pokožky za účelem odstranění estetických vad.
  • RF zvedání.Procedura RF-liftingu je zaměřena na napnutí pokožky a lze ji provádět v několika režimech, což vám umožňuje přizpůsobit zařízení s ohledem na jednotlivé charakteristiky.
  • Thermolifting. Jedná se o RF zvedání, které se provádí za použití vyšších teplotních vlivů, což způsobuje silnější odezvu a poskytuje výraznější omlazovací efekt.
  • Plasmolifting.K omlazení se používá pacientova vlastní plazma, která se vstřikuje pod kůži do problémových oblastí. Postup je zaměřen na urychlení procesu obnovy dermálních buněk.

Lékárenské přípravky

  1. Oleje a kyseliny.Speciální léčiva se používají doma i v kosmetických salonech. Certifikované produkty vám pomohou zbavit se vrásek s minimálním rizikem. Hlavní věcí je seznámit se s kompozicí, aby se vyloučily alergické reakce způsobené individuální nesnášenlivostí složek.
  2. Krémy a masti.Tyto prostředky mají nejen kosmetický účinek, ale také hojivý. Jedná se o účinné omlazení a komplexní řešení kožních problémů. Farmaceutické krémy a masti jsou také vybírány individuálně, v závislosti na účelu použití, životním stylu, věku a dalších vlastnostech. Například zinková mast poskytuje ochranu proti fotoagingu, retinová mast zvyšuje regeneraci kožních buněk.

Správná výživa

Nezdravé jídlo

Ženy, které denně jedí hodně nezdravých potravin, mají na tvářích více vrásek než ty, které sledují jejich stravu. Mastná jídla zpomalují krevní oběh, kofein přispívá k dehydrataci a matné barvě pokožky, cukr urychluje poškození buněk. Hromadění škodlivých látek v těle obecně narušuje normální činnost buněk, což vede k tvorbě vrásek.

Zdravé jídlo

džusy a zelenina jsou zdravé potraviny pro omlazení pleti

Výrobky s vysokými protizánětlivými nebo antioxidačními vlastnostmi pomáhají zlepšovat pružnost pokožky díky přísunu živin nezbytných ke stimulaci produkce kolagenu a ochraně pokožky před negativními vnějšími vlivy a předčasným stárnutím.

Prevence stárnutí obličeje

  1. Chraňte pokožku před sluncem. Pokuste se zkrátit dobu, kterou strávíte na slunci, zejména uprostřed dne, kdy UV záření nejvíce škodí pokožce. Chraňte svůj obličej a exponované oblasti těla co nejvíce - noste čepice se širokými okraji, oblečení z přírodních materiálů s dlouhými rukávy, které nebude horké, a sluneční brýle.
  2. Nezapomeňte zvlhčit.Nedostatek vlhkosti negativně ovlivňuje stav pokožky, což vede k předčasnému výskytu vrásek a jemných linek na obličeji. Zvlhčovače pomáhají udržovat optimální hladinu vlhkosti a snižují výskyt malých čar a vrásek. Výsledky použití zvlhčujících sér, krémů, gelů nebo jiné kosmetiky nemusí být okamžitě patrné. Obnova obvykle trvá několik týdnů pravidelné aplikace produktu, než zaznamenáte jakékoli zlepšení.
  3. Používejte opalovací krém.Najděte účinný produkt péče o pleť s vysokým stupněm ochrany před sluncem - SPF nejméně 15. Nejlepší je použít krém na opalování se širokým spektrem SPF 30. Na dovolené nebo v jiných situacích, kdy jste vystaveni slunečnímu záření, nanášejte si na obličej hojně SPF a opakujte podle potřeby každé 2 hodiny, nebo častěji, pokud hodně plaváte nebo se potíte.
  4. Zbavte se špatných návyků.Kouření má negativní vliv na stav pokožky. Nikotin přispívá ke zúžení krevních cév a srdce začíná pracovat zrychleným tempem, což vede k předčasnému opotřebení kapilár. To zvyšuje hladinu cholesterolu a dalších škodlivých látek v krvi. Výsledkem je zhoršení tónu pleti a textury, vrásky a méně atraktivní tvář.
  5. Trénujte se, abyste spali na zádech.Při spánku v poloze na boku nebo na břiše je obličej přitlačen k polštáři, v důsledku čehož se tvoří vrásky na pokožce a svislé vrásky - záhyby. Protože spíme asi třetinu svého života, tyto „spánkové linie" se postupně časem zesilují a stříhají se do kůže. Nejlepší způsob, jak se tomu vyhnout, je spát na zádech.
  6. Sledujte svůj postoj.Problémy s pohybovým aparátem vedou ke vzniku vrásek a záhybů. To je způsobeno skutečností, že při zakřivení páteře dochází k porušení odtoku lymfy a venózní krve, což vede k problémům s výživou kožních buněk. Kyslík a živiny, které jsou transportovány do tkání dermis krví, pomáhají udržovat pružnou strukturu pokožky. Vzhledem k poruchám držení těla se pleť k lepšímu nemění, objevují se čáry a záhyby.
  7. Jezte zdravě.Četné studie potvrzují, že některé vitamíny a další živiny, které jsou neustále přítomny ve stravě, pomáhají chránit pokožku obličeje před předčasnými vráskami.
  8. Začít sportovat.U sedavého životního stylu se metabolismus zpomaluje. Průtok krve a odtok lymfy se zhoršují, což je zodpovědné za odstraňování škodlivých látek a přebytečné tekutiny z těla. Důsledkem je výskyt otoků pod očima, tvorba vrásek a záhybů. Pravidelná fyzická aktivita pomáhá udržovat váš metabolismus na požadované úrovni.
  9. Pít hodně vody.Tělo potřebuje vodu, aby vyplavilo toxiny a pomohlo udržet krásu a mládí. Kromě životně důležitých funkcí, jako je vylučování toxinů, normalizace trávicích procesů a regulace tělesné teploty, pomáhá voda také udržovat pokožku hydratovanou zevnitř ven a vypadat zdravě.
  10. pít dostatek vody k omlazení pokožky
  11. Zapojte se do budování Facebooku.Tvárová gymnastika spočívá v pravidelném provádění řady cvičení, do kterých jsou zapojeny všechny svaly obličeje. Výsledkem je posílení svalového rámce, pokožka je méně náchylná k tvorbě vrásek a ochabnutí, dermální buňky dostávají větší koncentraci živin, a proto se rychleji zotavují. Pokud na pravidelný trénink není čas, můžete použít bezpečnou a účinnou techniku - lepení na obličej, abyste zabránili předčasnému vzniku drobných vrásek a hlubokých linií.