Laserové omlazení pleti obličeje: užitečné tipy a triky

Laserová omlazovací procedura učiní pokožku vašeho obličeje elastickou a pevnou.

Všechny ženy chtějí vypadat mladě. Když se objevila plastická chirurgie, mnozí, aniž by váhali, šli na operaci. V současné době se objevilo frakční laserové omlazení, které nevyžaduje, abyste šli pod nůž chirurga. Je to bezpečné a účinné. Mnoho hollywoodských hvězd již použilo laserové omlazení pleti a byly spokojené, protože dokonale proměňuje jejich obličej. Procedura se provádí pomocí laserové mřížky a je levná, takže nemusíte vydělávat hodně, abyste si takovou transformaci mohli dovolit. V tomto článku vám řekneme o mechanismu účinku a účincích laserového omlazení, abyste neměli žádné obavy.

Co je to laserové omlazení pleti

Stárnutí postihuje všechny lidské vnitřní orgány a tkáně a zatím tento proces bohužel nelze zastavit. Tkáně obličeje jsou navíc ovlivněny nejen prostředím, ale také mimikou a také artikulačními a žvýkacími funkcemi. Díky tomu jsou obličejové tkáně velmi zranitelné.

Pokud jsou obličejové vrásky viditelné i ve statické poloze obličeje, je to hlavní známka stárnutí pleti. Deformují se také měkké tkáně, objevují se pavoučí žíly, novotvary a stařecké skvrny, mění se konfigurace obličeje a krku.

S věkem kolagenová kostra kůže slábne, takže tkáně ochabují a rysy obličeje se někdy mění k nepoznání. Z tohoto pohledu nejsou vrásky tím nejhorším problémem „souvisejícím s věkem". Mladí lidé mají v kůži dostatek kolagenu, takže tkáně obličeje a těla úspěšně odolávají ptóze.

Postupem času se však kolagenová vlákna tvoří špatně, a proto kůže ochabuje, pod tvářemi se objevují „jamky", váčky pod očima, ovál obličeje se stává nejasným, koutky očí a rtů klesají, dvojité je vidět brada atd.

Pouze chirurg vám pomůže zbavit se povislé brady, tváří a očních víček. Na tento problém je lepší myslet předem a využít laserové omlazení pleti, než bude pozdě.

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak bojovat s věkem, je lifting. Dnes existuje poměrně mnoho metod, jak provést facelift bez zásahu chirurga, ale většina z nich je nebezpečná nebo není tak účinná jako laserové omlazení.

Když chce klient dosáhnout rychlého výsledku, jde na kliniku na proceduru zpevnění pleti, ale nakonec dojde k velmi nepříznivému efektu, který přispívá k předčasnému stárnutí. Existují neinvazivní technologie, jak se zbavit povislé kůže. Každá metoda má své výhody a nevýhody, ale frakční omlazení obličeje je pro většinu klientů nejvhodnější možností, protože přináší požadované výsledky bez chirurgického zákroku.

Hloubkový chemický peeling a dermabraze lze považovat za ne zcela relevantní metody omlazení, i když jsou v poslední době velmi oblíbené. Laserová technologie je moderní a bezpečná. Pacientovi nehrozí žádné riziko infekce a odborník může přesně kontrolovat hloubku laserové expozice a její rovnoměrnost. To jsou velmi důležité výhody.

Pojďme zjistit, jak laserové záření působí na lidskou pokožku. Záření ovlivňuje biologickou tkáň. Chromofory absorbují světlo v určitém rozsahu vlnových délek. Struktury kůže jsou z 90 % tvořeny vodou. Pro vodu je rozsah vlnových délek infračervené spektrum, pro hemoglobin - zelené, pro vlasy a kůži melanin - červené. Chromofory pohlcují laserové záření, v důsledku čehož se světelná energie v oblasti, která látku obsahuje, přeměňuje na teplo.

Výsledkem omlazení pleti obličeje laserem je redukce vrásek

Za zmínku stojí radiofrekvenční lifting, který se dříve používal k omlazení pleti. Nepřinesl očekávaný výsledek a navíc byl nebezpečný. Hrozila atrofie podkožního tuku a mnoho dalších problémů. Laserové omlazení pleti je pro pacienty ideální volbou, jeho energie proniká do pokožky.

Jaký je účinek laserového omlazení pleti

Pokud se stále něčeho bojíte a netroufáte si na frakční omlazení obličeje, přečtěte si recenze pacientů, kteří si tím již prošli. Uvidíte obdiv a radost z dosaženého výsledku. Možná vás to povzbudí, abyste si domluvili schůzku s mistrem. Zákrok je téměř bezbolestný, netrvá dlouho a nevyžaduje dlouhodobou rehabilitaci ani chirurgický zákrok. Účinky laserového omlazení jsou následující:

  • Zbavte se jizev, žilek, strií a pigmentací na obličeji;

  • Zúžení pórů;

  • Kůže bude pevnější a pružnější. To je možné díky skutečnosti, že během procedury jsou kolagen a elastin syntetizovány v kožních buňkách pod vlivem laserového záření;

  • Redukce vrásek;

  • Odstranění vrány;

  • Zlepšená pleť;

  • Vzhled jasnější kontury obličeje.

Týden po sezení bude výsledek již zřejmý. Je však třeba to opravit, takže bude vyžadováno několik postupů. Poraďte se s odborníkem na laserové omlazení o tom, jak často byste měli kliniku navštěvovat.

Pokud se vám nelíbí váš odraz v zrcadle, udělejte správné rozhodnutí kontaktováním specialisty na laserové omlazení obličeje. Znovu se od něj informujte o tomto postupu a poraďte se o kontraindikacích. Nebudete litovat, že použijete službu, která vaší pleti vrátila čas.

Laserové omlazení obličeje: fotografie před a po

Pleť obličeje před a po laserové rejuvenační proceduře

Co je laserové omlazení pleti obličeje?

V závislosti na tom, jak hluboko laserový paprsek proniká do vaší pokožky, se mění mechanismus účinku. Klient si může vybrat pro sebe nejvhodnější laserovou metodu omlazení obličeje.

Ablativní laserové omlazení

Mikrooblasti kůže jsou odstraněny pomocí laseru. Ty oblasti, které byly poškozeny, se během hojení zmenšují. Po prvním sezení si všimnete úžasného výsledku.

Neablativní laserové omlazení

Při poškození mikrozón se v kůži obnovuje kolagen a elastin. Laserový paprsek proniká hluboko do pokožky pacienta, takže nedojde k poškození zevních vrstev, v hlubších vrstvách dochází k obnově kolagenu. Proces trvá déle než u ablativního omlazení laserem.

Nejlepší variantou je kombinace různých typů laserového omlazení, protože v tomto případě dochází k obnově buněk jak na povrchu pokožky, tak v hlubších vrstvách. Ale přesto byste se měli poradit s odborníkem.

Jaké další typy laserového omlazení existují?

Existuje několik typů laserového peelingu:

  • Povrch. Tato metoda je určena k ošetření deformované horní vrstvy kůže, tzn. pokožka.

    Tento peeling umožňuje rychle odstranit stařecké skvrny a vyhladit nerovnou pokožku.

    Povrchový peeling je vhodný na rty, dekolt, krk a oční okolí, tedy na nejcitlivější místa.

    Takové postupy zahrnují většinu typů frakčního omlazení obličeje a všechny typy laserového resurfacingu kůže.

    Mějte na paměti, že po povrchovém peelingu dojde k úplnému obnovení pokožky až po jednom až dvou týdnech, protože takové postupy poškozují epidermis.

  • Medián. Tento typ peelingu je vhodný pro ty, kteří se chtějí zbavit odumřelých buněk v bazální (nejnižší) vrstvě epidermis.

    Střední peeling pomáhá vyhlazovat vrásky různé hloubky, stejně jako keloidní jizvy a strie. Kromě toho zbavuje pacienta bradavic, mělkých jizev, které jsou výsledkem akné, papilomů, vyrovnává pleť a odstraňuje stařecké skvrny. Střední peeling postihuje problémové partie na krku, obličeji, dekoltu a rukou.

    Kůže je ozařována častou mřížkou paprsků z různých typů laserů včetně neodymových, erbiových a CO2 laserů. Tato metoda se nazývá frakční. Každý typ laseru má své výhody a nevýhody. Jsou způsobeny různými vlnovými délkami, hloubkami průniku a postupovými technikami. Neexistuje žádný laser, který by výrazně převyšoval ostatní.

    Zcela jinou metodou středního peelingu je laserová dermabraze. Liší se tím, že kromě paprsků laserových paprsků dostává kůže během sezení spoustu další energie, což přispívá ke vzniku mikrovýbuchů, v důsledku kterých se tkáň působením laseru odpařuje. V tomto případě se laserový resurfacing provádí pomocí CO2 a erbiového laseru.

  • Hluboký. Hluboký peeling zahrnuje laserové omlazení obličeje, prováděné pomocí přístroje zvaného Palomar, a také RF omlazení. Takové metody jsou považovány za nejúčinnější. Dá se říci, že se jedná o lifting bez operace.

    Zařízení Palomar podporuje tvorbu velmi husté laserové mřížky, která vysílá paprsky paprsků na kůži. Skládá se z několika trysek, chladicího prvku a řídicího mikroprocesoru.

    Při RF omlazení, zmíněném výše, pronikají laserové paprsky hluboko do epidermis. V tomto případě jsou hluboké vrstvy ovlivněny radiofrekvenční energií. Výsledkem je cílené prohřívání problémových partií obličeje a těla.

    Jak frakční RF omlazení obličeje, tak laserové omlazení pomocí přístroje Palomar umožňují zhustit kolagenové svazky a vytvořit podpůrnou kostru pokožky. Kromě toho se během procedury aktivují omlazující a regenerační procesy v těch oblastech, na které mistr působí laserem.

    Protože jsou oba postupy bezpečné a eliminují riziko poranění pacienta, lze je provádět i na kůži kolem očí, nejen na krku a pažích.

    Doufáme, že jste přesvědčeni, že omlazení obličeje je možné bez plastické operace. Hluboký laserový peeling vyhlazuje hluboké vrásky, vyrovnává pleť a dodává pleti mladistvý vzhled.

    Výhodou frakčního RF omlazení obličeje a laserového omlazení pomocí přístroje Palomar je zlepšení efektu procedur do šesti měsíců po absolvování kurzu.

    Pokud se hluboký laserový peeling provádí CO2 laserem, pak musí být odborník vysoce kvalifikovaný, jinak můžete na kůži zanechat hluboké jizvy. Ostatně tento přístroj používají plastičtí chirurgové jako skalpel.

Nyní o úlevě od bolesti. Pro povrchovou a střední expozici kůže se používá lokální anestezie. Pro hluboký peeling bude nutná celková anestezie.

Jaký typ peelingu potřebujete, závisí na složitosti kosmetické vady. Proto se určitě poraďte s odborníkem.

Laserové omlazení: kontraindikace a indikace

Pokud přemýšlíte, zda vám frakční laserové omlazení pomůže, přečtěte si indikace, pro které je tento postup odborníky doporučován pro vynikající výsledky:

  • Strie, žilky a jizvy;

  • Rozšířené póry;

  • Akné;

  • Pigmentace;

  • Ochablá, blednoucí, povislá kůže;

  • Vrásky, vrány v oblasti očí.

Pokud mezi těmito body narazíte na něco, co je pro vaši pleť typické, pak určitě absolvujte kurz frakčního omlazení obličeje a zapomenete na své problémy.

Kontraindikace

Před objednáním na klinice pro postup frakčního laserového omlazení se musíte seznámit s kontraindikacemi. Pokud jste četli negativní recenze na internetu o této metodě omlazení, neměli byste být naštvaní a úplně ji opustit. S největší pravděpodobností autoři takových recenzí jednoduše nezohlednili přítomnost kontraindikací:

  • Zánětlivé procesy v oblasti léčby;

  • Kožní infekce;

  • psoriáza;

  • Alergie;

  • Zhoubné nádory v oblasti dopadu laseru;

  • Epilepsie.

Existuje mnohem více indikací než kontraindikací, takže pokud nemáte nic z výše uvedeného, neměli byste tento skutečně úžasný postup odmítat.

Jak laserová omlazovací procedura probíhá?

Procedura vyžaduje speciální laser, který účinně ošetří problémové oblasti pokožky pacienta. Může být použit na kůži jakéhokoli stavu a tloušťky.

Laserové paprsky (frakce) přispívají k odpařování malých oblastí kůže, naše oči je nevidí. Tkáně se zahřejí, což způsobí zničení starého kolagenu a elastinu. Nějakou dobu neuvidíte výsledek, stav pleti se nezmění, protože pleť nebude zevně poškozena. Kůže se však začíná zotavovat a vytvářejí se nové buňky. Díky tomu se pokožka částečně obnovuje a její stav se zlepšuje.

Procedura omlazení obličeje laserem se provádí v několika krocích:

  • Nejprve mistr připraví pokožku klienta na nadcházející proceduru. Za tímto účelem se oblast kůže, která bude postižena, vyčistí a nanese se na ni speciální krém, který pomáhá snížit bolest.

  • Specialista pečlivě prohlédne kůži a zadá příslušné údaje do frakčního laseru.

  • Pomocí laseru se odpařují oblasti kůže v určitém sektoru. To trvá asi půl hodiny.

  • Tím je postup ukončen. Kůže je ošetřena speciální mastí.

Neočekávejte, že účinek zaznamenáte ihned po opuštění ordinace specialisty na laserové omlazení. Zpočátku kůže zčervená a může dojít k mírnému otoku. Nelekejte se, je to přijatelné. Kůže se plně zotaví za tři dny a účinek bude patrný po 10 dnech.

Chcete-li konsolidovat výsledky, měli byste absolvovat řadu sezení, zejména pokud máte závažné kožní problémy. Frakční laserové omlazení obličeje a pokožky má kumulativní vlastnost.

Jsou možné následky po zákroku?

Nežádoucí účinky po laserovém omlazení pokožky jsou možné, ale pozorovány poměrně zřídka:

  • Objevuje se mírné svědění.

  • Tvorba červených skvrn v oblasti dopadu laseru.

  • Aktivace herpes viru.

  • Porušení integrity kůže: olupování, drobné popáleniny, tvorba krust.

Je třeba si uvědomit, že po laserovém omlazení nemusíte nutně zaznamenat žádný z uvedených příznaků. Pokud k nim dojde, za pár dní přejdou. U většiny pacientů se vše obejde bez následků. Záleží na citlivosti pokožky a její struktuře.

Přibližně 4 % pacientů pociťuje negativní důsledky, jako jsou:

  • Kůže náchylná k seboree se pokryje bílými tečkami (milie).

  • Po zákroku zůstávají jizvy nebo keloidy.

  • Hyperpigmentace kůže.

  • Exacerbace oparu a aktivace jeho vyrážek (i přes prevenci).

Laserové omlazení: recenze pacientů

  1. „Ve 30 a 33 letech jsem podstoupil laserovou proceduru omlazení pleti. Chci říci, že byste neměli věřit reklamě, která několikrát přehání účinek. Samozřejmě existuje výsledek, ale ne tak působivý, jak se říká. Pleť se mi stala pružnější, póry se stáhly, obličej získal svěžejší vzhled, jemná síťka byla odstraněna, vrásky na čele se mírně vyhladily, pihy, které se objevily po létě, se rozjasnily a zmenšily se v průměru. Pokud víte, jaký to bude mít efekt a nedoufáte v zázračnou proměnu, budete spokojeni. Bolelo to zvláště kolem úst a uší, navzdory úlevě od bolesti. Určitě si musíte vzít v práci dovolenou, protože ven můžete až po 5-6 dnech. Výsledek bude lepší, pokud je vám méně než 40 let, protože schopnost regenerace pokožky ještě není oslabena. A po 40 bude vyžadováno několik sezení. Svého času jsem si dělala i chemický peeling, ale došlo mi, že je lepší jednou podstoupit omlazení laserem. Je to stejné jako absolvovat celý kurz středních peelingů. A cena bude stejná. "

  2. „Chci se podělit o své zkušenosti. Když jsem začala uvažovat o frakčním omlazení obličeje, četla jsem na internetu spoustu recenzí. Výsledek závisí na tom, jak zkušený je odborník, který zákrok provede, jakou máte pleť a jaké vybavení. Dlouho jsem plánovala frakční omlazení, konzultovala jsem to se svou kosmetičkou více než jednou, ale stále jsem se nemohla rozhodnout, protože metoda je stále traumatická. Specialista mi řekl, že je lepší provést proceduru v předvečer víkendu, protože trvá 2-3 dny, než se pokožka zotaví. Návštěvu salonu jsem odkládala, ale stále mi můj věk, nejasný oválný obličej a vrásky nedaly pokoj. Dělala jsem si mezoterapii, ale vrásky se stále vracejí, pleť zdrsní a zmatní. A rozhodl jsem se!

    Řeknu vám trochu o tom, jak se postup provádí. Nejprve se aplikuje anestetická mast s anestetikem. Nezapomeňte informovat svého kosmetologa, pokud jste alergičtí na látku. V tomto případě mistr použije jiný nástroj. Mast na mě zabrala do 20 minut a začalo omlazení. Ošetření obličeje a krku trvalo asi 20 minut. Musím říct, že pocity jsou nepříjemné, ale snesitelné. Je cítit mravenčení. Je velmi důležité používat moderní americký nebo italský laser, protože je považován za bezpečný.

    Uběhla půlhodina a bylo jasné, proč se zákrok doporučuje absolvovat před víkendem. Anestezie se začala vytrácet a kůže velmi zčervenala. Jel jsem autem, tak jsem se rychle dostal domů, aniž bych se ukázal ostatním, a hned se namazal regeneračním krémem. Chladí pokožku a zmírňuje záněty. Kosmetička mi doporučila ho nanášet na pleť často a nenapařovat si obličej několik dní.

    Moje zarudnutí během jednoho dne ustoupilo. Na těch oblastech kůže, kde byl aplikován laser, se objevily tenké krusty. To není děsivé, protože se vytvořila nová kůže a ta stará zmizela. Stačí pár dní počkat a namazat regeneračním krémem. Čtvrtý den si můžete dát horkou koupel. Po koupeli tyto krusty změkly, odstranila jsem je a přitom masírovala pokožku konečky prstů. Pak je lepší nanést hydratační krém, pak se nová pleť rozzáří. Po týdnu byl výsledek zřejmý: vypadal jsem nejméně o pět let mladší, zmizely mi stařecké skvrny na čele a tvářích, ovál mého obličeje se stal více tónovaným a vrány kolem očí se zmenšily. Nejvíc mě potěšila sotva viditelná vráska na čele, která byla před zákrokem hluboká a kazila mi náladu. Moje kosmetička řekla, že výsledek byl vynikající. Pokud sezení zopakujete po měsíci a půl, účinek se může konsolidovat na delší dobu. Už jsem se rozhodl, že si to určitě zopakuji. "

Jak často by se mělo provádět omlazení laserem a další dotazy pacientů?

Před časem populární laserový resurfacing obličeje je postupně nahrazován frakčním omlazením obličeje (hladké omlazení).

Laserový resurfacing, ačkoli vedl k výsledkům, byl bolestivý zákrok s velmi dlouhou dobou rekonvalescence. Navíc s vysokým rizikem komplikací.

Tyto negativní důsledky postupně odcházejí díky moderním laserům, které jsou vybaveny kožními skenery.

Kolik procedur je potřeba, aby procedura frakčního omlazení měla trvalý účinek?

Kosmetologové doporučují podstoupit alespoň pět procedur k obnovení stárnoucí pokožky obličeje. Přestávka mezi sezeními je pět dní. Ale kontaktováním dermatologa si můžete vytvořit svůj vlastní omlazovací program, který bude brát v úvahu vlastnosti vaší pleti.

První výsledek je vidět již po čtyřech dnech po laserové rejuvenační proceduře: pleť se více tonizuje, zlepší se její barva a struktura a vyhladí se mělké vrásky.

Pokud absolvujete celý průběh procedur, efekt bude působivější: vrásky a záhyby se lépe vyhladí, strie a jizvy zmizí, póry se zúží, pokožka se napne, pigmentové skvrny se zesvětlí nebo úplně zmizí .

Účinek frakčního omlazení obličeje zpravidla trvá několik let. Minimálně je výsledek patrný po dobu jednoho roku. A stojí za to pamatovat, že čím dříve kontaktujete kosmetology, tím účinnější bude postup.

V jakém věku je legální podstoupit laserové omlazení obličeje?

Laserové omlazení obličeje lze provádět od 17 let. V tomto věku mohou být jizvy po akné, které lze tímto postupem léčit. A zralým ženám pomůže udržet přitažlivost a mládí.

Laserové paprsky, které ovlivňují problémové oblasti pokožky, stimulují kožní buňky k produkci kolagenu. To je užitečné pro všechny starší 40 let.

V závislosti na tom, jak složitá je vada a jak přesně laser působí na kůži, se může doba rehabilitace lišit - od jednoho do dvou týdnů.

Jak brzy se můžete vrátit do práce?

Nelze to s jistotou říci. To závisí na oblasti ošetřované oblasti, typu laserového omlazení a profesionalitě vašeho kosmetologa. Někdo jde do práce za dva dny, jiný až po třech týdnech. Existují i případy, kdy jsou pacienti připraveni pracovat hned druhý den.