"Moje roky jsou mé bohatství, " zpívá známá píseň. Určitě by mnoho žen rádo smazalo stopy tohoto „bohatství" z tváře. Nechť moudrost zůstane v očích a projeví se v řeči a skutcích. Navenek by každý chtěl vypadat o 10-15 let mladší.
Vrátit čas nelze a je to zbytečné. Externí mládí je možné prodloužit díky úspěchům moderní kosmetologie. Čím dříve o tom dívky začnou přemýšlet, tím déle bude výsledek trvat. Z různých technik se zaměříme na ty, které spojuje pojem „nechirurgický lifting obličeje".
Vlastnosti stárnoucí pokožky obličeje
Nikdo z nás nemůže uniknout stárnutí. Přestože se jedná o přirozený proces, uvědomění si této skutečnosti jej nečiní příjemným. Zdá se, že nedávno jsme před zrcadlem obdivovali zářivý ruměnec a jemnou, měkkou, elastickou pokožku. A teď je matná, bledá a vrásčitá.
Dívky začínají pozorovat změny související s věkem od 25 let (pokud není dědičnost příliš dobrá, pak ještě dříve). Proč se tohle děje?
Buňky se aktualizují pomaleji, takže stratum corneum kůže se stává silnější.
Kolagenová a elastinová vlákna, která podporují kostru naší pokožky, se mění. Stávají se tenkými, drsnými, táhnou se, plní svou funkci mnohem hůř než dříve.
V ochranné hydrolipidické vrstvě se tvoří mezery. Kvůli tomu se hůře zadržuje přirozená vlhkost v pokožce.
Látky (kolagen, kyselina hyaluronová, lipidy), které jsou pro pokožku nezbytné, se tvoří pomaleji, ale rychle se spotřebují.
Ochranné funkce pokožky se oslabují. V tomto ohledu je pro ni obtížnější se vypořádat s agresivním vlivem vnějšího prostředí.
Vnitřní porušení se hromadí, nakonec vyjdou ven a stanou se zřejmými. Jsou vyjádřeny následujícími vlastnostmi:
otupělost kůže;
ztráta hladkosti a elasticity;
výskyt prvních vrásek (je jich každým dnem více a více, prohlubují se);
tvorba tmavých kruhů a vaků pod očima;
změna oválu obličeje;
výskyt druhé brady.
Hlavní příčiny stárnutí
Kdo nebo co může za tyto změny?
sluneční paprsky. Ultrafialové záření ničí ochrannou bariéru pokožky, přispívá ke vzniku popálenin, pigmentacím a vráskám.
Negativní faktory prostředí. Patří sem: znečištěné ovzduší, prach, změny teplot, silný vítr. Způsobují poškození buněk, přispívají k jejich oxidaci, oslabují imunitu pokožky.
Nedostatek péče o pleť nebo nesprávná péče. Může to být příliš málo, příliš mnoho nebo prostě špatně. Dehydratace, agresivní čištění - to zase negativně ovlivňuje stav pokožky.
Nesprávná výživa. Negativně na pleť působí jak hladovění, tak nadbytečná výživa s velkým množstvím tuků a sacharidů. Zdravé jídlo přispívá k prodloužení mládí.
Příliš aktivní nebo neaktivní životní styl. Velká zátěž v posilovně je stejně škodlivá jako sedavý způsob života. Musíte najít střední cestu.
Nedostatek spánku.Zdravý spánek je klíčem ke svěžesti a kráse pokožky. Neustálý nedostatek spánku způsobuje tmavé kruhy pod očima, matnost a blednutí pleti, ztenčuje se, tvoří se na nich vrásky.
Špatné návyky. Alkohol a kouření jsou první věcí, která je pro krásu pleti vyloučena ze života.
Obrazovky tabletů, notebooků a smartphonů. Předpokládá se, že záření z nich je nebezpečnější než ultrafialové. Ničí kolagen, přispívá ke zvýšené pigmentaci a vzniku vrásek.
Výhody nechirurgického faceliftu
Každý ví, že plastická operace obličeje je zásahem do jejích tkání pomocí chirurgického zákroku. Tato metoda je zaměřena na korekci defektů nikoli konvenčními injekcemi, ale pomocí skalpelu. Ne každá žena je na to připravena. Rány se totiž po operaci mohou hojit dlouho a bolestivě a výsledek není vždy působivý.
Hlavní výhoda nechirurgického faceliftu spočívá v samotném principu metody. Tento postup je terapeutické poranění vnitřní a vnější vrstvy kůže. Ale na rozdíl od chirurgického zákroku se po takové metodě vlákna hlavní pojivové tkáně (kolagen, elastin a molekulární řetězce kyseliny hyaluronové) regenerují a nadále plní své funkce. Mezi tyto metody také patří: krémy, masky, gely, masážní přístroje.
Profesionálové:
Dostupnost.Facelift si může dovolit většina lidí, s výjimkou těch, pro které je to kontraindikováno (těhotné, kojící, onkologické pacientky, pacienti s krvácivými poruchami a ti, kteří mají neléčená infekční onemocnění).
Bezpečnostní.Minimální pravděpodobnost vedlejších účinků ve srovnání s plastickou chirurgií. Jediným problémem po zákroku může být otok oblasti, kde byla manipulace provedena, a olupování kůže během období hojení.
Absence viditelných a neviditelných účinků na obličeji.Po úplném zhojení nezůstávají na těle žádné jizvy ani jizvy. Kromě toho, že lifting za sebou nezanechává žádné stopy, příznivě působí na prokrvení a zdraví cév. Malé odpady jsou aktivně vylučovány z těla.
Rychlé jednání.Operace vyžaduje dlouhou rehabilitaci. Lifting poskytuje rychlé výsledky.
Mládí na mnoho let.Vysoce kvalitní produkty mají dlouhodobý účinek, který vydrží mnoho let.
Metody injekce faceliftu
Pomocí injekcí lze eliminovat i hluboké vrásky. Nejoblíbenější procedury jsou: mezoterapie, biorevitalizace, plazmolifting, botulotoxinové injekce.
Ke stárnutí pleti dochází díky tomu, že kolagen a kyselina hyaluronová se tvoří v menším množství. Tento problém přichází s věkem. Na obličeji se projevuje následovně: změnou barvy pleti, ztrátou elasticity, plasticity a vznikem vrásek. Tyto potíže lze překonat injekcemi.
Úspěšně se vyrovnávají s takovými estetickými defekty kůže, jako jsou:
výskyt mimických vrásek;
změna oválu obličeje v důsledku ztráty elasticity;
změna barvy;
suchost a loupání;
nadměrná mastnota, která přináší akné, černé tečky atd.
Kontraindikace pro injekce:
chronická onemocnění v akutní fázi;
ARI, SARS;
exacerbace herpesu;
přítomnost keloidních jizev;
horečnatý stav;
onkologie;
špatná srážlivost krve;
diabetes mellitus závislý na inzulínu;
individuální citlivost na složky léku.
Během těhotenství a kojení se takové postupy nedoporučují.
Techniky, které jsou spojeny s injekcemi, se provádějí punkcí kůže se zavedením léku do tkání. Proto je nutné na ně zajistit řádnou přípravu.
Musíte dodržovat doporučení:
přestat pít alkohol a kouřit 2-3 dny před zákrokem;
neužívejte léky, které způsobují rozšíření krevních cév.
Úkony kosmetičky před zákrokem:
Čištění pleti od make-upu.
Ošetření obličeje antiseptickým roztokem.
Anestezie požadovaných oblastí aplikací gelu na anestetické bázi.
Pro nejlepší výsledek existují přesné pokyny, co dělat po zákroku.
Do 2 týdnů po injekci je zakázáno:
aplikujte dekorativní kosmetiku, stejně jako masky a krémy, které nebyly schváleny odborníkem;
koupat se v sauně nebo vaně;
jít do solária a opalovat se na slunci;
pít alkohol.
V místě vpichu během 1-3 dnů mohou být modřiny, těsnění, bolest při dotyku a tlaku, mírný otok.
Jakékoli příznaky by měly být hlášeny kosmetičce.
Plnidla
Díky výplním je možné provést nechirurgický lifting obličeje, upravit jeho ovál, zbavit se hlubokých vrásek a záhybů, dodat objem lícním kostem a nosu.
Přípravky mají gelovou texturu. Efekt je srovnatelný s plastickou operací. Nejdůležitější plus je, že neovlivňují výrazy obličeje.
Hlavní složky plniv:
čištěný silikon (škodlivý s velkým množstvím vedlejších účinků, zakázaný v Evropě a USA);
kolagen živočišného původu nebo purifikovaný lidský;
kyselina hyaluronová.
V poslední době se objevila technologie vpichování vlastního tuku pacienta jako výplně, ale je velmi komplikovaná. Tuk se při liposukci přijímá v dostatečném množství. Poté je materiál zpracován v několika fázích a distribuován pod kůži obličeje. Je to drahé, ale stojí za to. Takový lék nezpůsobuje vedlejší účinky a výsledek stačí na šest měsíců nebo déle.
Účinek výplní přetrvává 6-12 měsíců. Doporučuje se aplikovat ženám ve věku 35-50 let.
botulotoxin
Přípravky s touto složkou si skvěle poradí s vráskami. Ovlivňují nervová zakončení svalů, blokují je a tkáně se uvolňují. Díky tomu je pokožka obličeje vyhlazená. Výsledek tohoto postupu trvá 6-12 měsíců. Poté musíte relaci zopakovat.
Účinek bude viditelný po čase, do 2 týdnů po injekci botulotoxinu.
Během procedury je zakázáno:
po injekci se několik hodin skloňte;
dotkněte se míst vpichu na kůži;
brát antibiotika a pít alkohol 2 týdny.
První den musíte pozorovat aktivitu výrazů obličeje.
Takové injekce se doporučují ženám starším 30 let.
Biorevitalizace
Jedná se o zavedení přípravků na bázi kyseliny hyaluronové do hlubokých vrstev pokožky. Dále mohou být do injekce přidány peptidy, rostlinné extrakty atd. (podle uvážení specialisty).
Biorevitalizace pomáhá obnovit pokožku, doplnit vitamíny, hluboce zvlhčit a stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu v tkáních těla.
Tento postup se skládá z řady injekcí. Zahrnuje 3 procedury, pauza mezi nimi je 2-3 týdny.
Účinek závisí na věku a individuálních vlastnostech organismu. Někomu stačí jedno sezení, někomu ale nějakou dobu trvá, než se buňky probudí a fungují dál.
Čím více změn souvisejících s věkem žena má, tím výraznější bude výsledek. Několik dní po zákroku začnou buňky produkovat kolagen a vrásky se začnou vyhlazovat. Po pár týdnech nedokonalosti pleti zcela zmizí.
Nedojde k tomu, že se druhý den probudíte a vrásky zmizí. Tento proces trvá minimálně týden. Po prvním sezení však uvidíte svěží a mladší obličej.
Biorevitalizace přispívá k:
zbavit se otoků;
redukce tmavých kruhů pod očima;
vyhlazování vrásek;
zesvětlující pigmentace;
návrat zdravé pleti;
vyhlazení pleti.
Injekce působí postupně během 3-4 týdnů, účinek vydrží až 6 měsíců.
Poté stačí proceduru provádět každé 2-3 měsíce. Frekvenci opakování je potřeba hlídat nejen podle časového intervalu, ale i podle stavu pleti. Biorevitalizaci předepisuje odborník pro dívky od 25 let.
Mezoterapie
Jedná se o další typ injekční péče o pleť. Stává se to následovně: meso-koktejly, skládající se ze sady vitamínů, se vstřikují do hlubokých vrstev kůže injekční stříkačkou s tenkou jehlou. Vyživují, zvlhčují a tonizují pokožku, umožňují vám zbavit se stop únavy, obnovují elasticitu a normální produkci kožního mazu.
Mezoterapii lze provádět doma. Pro proceduru budete potřebovat mezoscooter, antiseptikum, anestetický gel a mezo-koktejl. To se dá koupit v lékárně.
Tato procedura trvá 4-6 sezení s přestávkami po dobu 2-3 týdnů. Lze ji provádět od mladého věku, od 20 let.
Plazmolifting
Během tohoto postupu je injikována plazma bohatá na krevní destičky. Účinná látka se odebírá z vlastní krve pacienta. Proto je tělu vlastní a nehrozí téměř žádné odmítnutí. Téměř nikdy nejsou vedlejší účinky.
Během plazmoliftingu se v určitých oblastech obličeje provádějí mělké (až 3 mm) punkce, kterými je výsledný lék injikován pod kůži. Díky tomu se znatelně zvyšuje elasticita pokožky, vyhlazují se jemné vrásky a obnovuje se pleť.
Tento postup probíhá v několika fázích:
Pacient se připravuje doma.
Odebere se krev, poté se připravuje ve speciální centrifuze (v tuto chvíli se uvolňuje plazma, která je následně obohacena o hmotu krevních destiček).
Výsledná látka se vstřikuje do oblastí pokožky, kde se problém nachází.
Nejdůležitější fáze plazmoliftingu je přípravná, neměla by chybět. Konečný výsledek závisí na tom, jak kvalitní bude příprava.
Pár dní před zákrokem je potřeba upravit jídelníček. Vyloučit mastné, smažené, slané, kořeněné. Nepijte alkohol. Látky, které jsou součástí alkoholu, nepříznivě ovlivňují kvalitu krve, mění její složení.
Musíte vypít požadované množství tekutin, konzumovat alespoň 2 litry denně. Důležité je, aby to byla čistá pitná voda.
Péče o pleť se nemění. Pár dní před plazmoliftingem je ale lepší nedělat agresivní čištění, masky, hloubkový peeling.
Tato metoda omlazení se provádí pouze na klinice. Protože dobře provedený postup vyžaduje speciální vybavení a kvalifikované odborníky.
Nejprve se pacientovi odebere venózní krev (je to podobné jako při obvyklém krevním testu ze žíly). Po vložení do centrifugy se v ní uvolní plazma.
Poté je pokožka obličeje ošetřena antiseptikem, aby se zabránilo riziku infekce. Tato technika je minimálně invazivní, ale kůže a měkké tkáně jsou stále mírně poškozeny. To však stačí k tomu, aby se bakterie dostaly do těla.
Pak přichází fáze vstřikování. Počet a umístění injekcí se může lišit. Zákrok je bolestivý a trvá asi půl hodiny. Na konci si pacient potřebuje trochu odpočinout, pak může jít domů.
Pro maximální účinnost plazmoliftingu je třeba dodržovat následující doporučení:
Vezměte krev na prázdný žaludek.
V předvečer procedury se nemůžete přejídat. Je lepší mít večeři s potravinami, které jsou snadno stravitelné, nemůžete jíst vůbec nic.
Po zákroku potřebuje pacient několik dní na zotavení (obvykle 3-5 dní). V této době byste měli pokožku co nejvíce chránit před vystavením UV záření a také extrémním teplotám.
Několik dní během rehabilitace nepoužívejte dekorativní kosmetiku.
Opakujte sezení každé 2 týdny (celkem bude potřeba 5-6 procedur).
Hardwarový facelift
Chcete-li obnovit mládí pokožky, není nutné propíchnout průběh injekcí. Pomocí speciálních přístrojů lze dosáhnout nechirurgického faceliftu. Tyto procedury absolutně nezpůsobují bolest a pokožka se po nich rychle zotavuje.
Hardwarová kosmetologie je zaměřena na omlazení a zotavení. Manipulace se provádějí pomocí speciálního vybavení. Výhody této metody:
vysoká účinnost;
působení nejen na povrchové vrstvy kůže, ale i na hluboké struktury, podkoží;
během procedury není téměř žádná bolest nebo jen velmi malá;
pozitivní změny se objevují téměř okamžitě;
všestrannost - umožňuje vyřešit mnoho problémů s pokožkou obličeje a těla;
není potřeba dlouhodobá rehabilitace (ve srovnání s chirurgickými zákroky).
Hlavní nevýhodou jsou vedlejší účinky (častěji nezpůsobují vážné nepohodlí: olupování, otoky, zarudnutí), stejně jako potřeba krátké doby na zotavení nebo dodržování určitých doporučení. Navíc je vysoká pravděpodobnost, že se nedostanete k profesionálovi, ale k nezkušenému nebo dokonce nekvalifikovanému specialistovi. Postup v tomto případě může vést ke komplikacím.
Liftingové techniky jsou účinné pro:
snížení tonusu, otupělost, vadnutí kůže;
tvorba malých vrásek;
nerovnoměrná struktura pokožky;
silně výrazné vrásky nebo mimické záhyby, svislé rýhy;
modřiny nebo váčky pod očima;
brylyakh;
druhá brada;
rozšířené póry, akné, post-akné;
růžovka;
přítomnost jizev, jizev, strií;
pihy nebo hyperpigmentace související s věkem.
Hlavním úkolem hardwarového liftingu je regenerace pokožky. Díky tomu je svěžejší a pevnější. Již po 25 letech je možné preventivně provádět procedury, které udrží normální stav pokožky.
Navzdory své účinnosti má intenzivní dopad hardwarových technik kontraindikace: těhotenství, kojení, závažné neurologické nebo duševní poruchy, přítomnost chronických patologií, přítomnost cizích těles v těle, krevní onemocnění, autoimunitní onemocnění, infekční a onkologické procesy.
V současné době existuje mnoho typů hardwarových kosmetických procedur a jejich možností. Zvažte nejúčinnější a nejbezpečnější podle kosmetologů.
RF zvedání
Nejoblíbenější postup. Provádí se následovně: na kožní struktury působí silné impulsy rádiových vln, které jsou vydávány speciálním zařízením. V důsledku toho se aktivuje metabolický proces, ničí se tukové buňky, stimulují se fibroblasty (buňky odpovědné za tvorbu kolagenu).
Zařízení je navrženo tak, aby bylo možné regulovat intenzitu rádiového vyzařování. Díky tomu lze metodu aplikovat na různé oblasti obličeje, dekoltu, krku, hrudníku. V zásadě je k dosažení požadovaného výsledku potřeba 5-8 sezení, frekvence u každého pacienta je jiná, v závislosti na vlastnostech organismu.
Důležitou výhodou frakčního RF liftingu je úplná absence období rekonvalescence, drobné vedlejší účinky (suchá kůže). Hlavní nevýhodou je, že není vhodný pro pacienty po 45 letech.
Facelift mikroproudového hardwaru
Během této procedury přístroj působí na problémová místa slabými nízkofrekvenčními proudovými pulzy. Tím se stimuluje přirozený potenciál starých nebo oslabených buněk povrchových i hlubokých vrstev kůže, podporuje se jejich regenerace, působí se na cévy obličeje a svalové struktury. Sezení trvá 20-30 minut. Specialista během procedury plynule pohybuje speciálním aplikátorem po masážních liniích, ve směru od středu obličeje k jeho periferii.
Hlavní výhodou je rychlý facelift. Pro omlazení ale jedno sezení ne vždy stačí. Po prvních procedurách bude účinek trvat 2 dny. Fyzioterapeutickým kurzem lze dosáhnout dlouhodobého výsledku, skládá se ze 7-10 sezení.
Kryoterapie
Tato metoda je založena na působení nízkých teplot na pokožku, čímž dochází k přirozené reakci pokožky. Cévy se prudce zužují a poté se rozšiřují, díky čemuž krev začíná aktivně cirkulovat, saturovat kyslíkem a zrychlovat metabolické procesy.
Kryoterapie pomáhá nejen zlepšit tonus a elasticitu pleti, odstranit vrásky na obličeji, krku a dekoltu, ale také v boji proti:
nadměrně mastná pleť;
akné, post-akné;
akné;
stařecké skvrny;
bradavice;
jizvy.
V mnoha salonech se procedura provádí pomocí kryo-rozprašovače, který pokožku ochladí na -180 °C. Ale nejmodernější a nejúčinnější je použití kryoelektroforézy (subkutánní injekce zmrazených přípravků pod vlivem pulzujícího proudu). Pro dosažení nejlepších výsledků je potřeba 9-12 sezení.
Fotoomlazení
Tato metoda se provádí s mírným účinkem, nepoškozuje pokožku, nejsou po ní žádné stopy po zásahu. Fotoomlazení je ošetření problémových partií speciálním aplikátorem, který vydává silné světelné záblesky. Pronikají dostatečně hluboko (až 3 cm), přispívají k jemnému prohřívání hlubokých struktur a aktivují tvorbu kolagenu a elastinu.
V důsledku kurzu dochází k následujícím změnám:
tón obličeje je vyrovnán;
póry jsou zúžené;
obrysy jsou utaženy;
hluboké vrásky, záhyby mizí nebo se zmenšují;
projevy růžovky se zmenšují.
Negativní aspekty fotorejuvenace:
nedostatek rychlého výsledku (první změny začínají po 1, 5 měsíci);
nízká účinnost po 55 letech;
vysoká cena;
sezónnost (je lepší tento postup neprovádět v létě).
Laserové omlazení
Tento postup je založen na současném působení na hluboké a povrchové vrstvy kůže. Vady, které jsou na povrchu, jsou korigovány laserovým paprskem. Proniká hluboko a stimuluje vnitřní samoléčení a syntézu užitečných složek. Výsledkem je přirozená obnova a omlazení povrchu pokožky.
LPG masáž
Účinná technika v boji proti prvním známkám stárnutí, povrchovým vráskám. Tento postup je účinný díky současnému provozu speciálních válečků a vakua. Co pomáhá ovlivnit podkožní tuk, stimuluje tvorbu kolagenu. Další výhodou LPG masáže je, že nevyžaduje období zotavení a téměř nikdy se nevyskytují žádné vedlejší účinky. Celý kurz je 10-15 sezení.
ELOS omlazení
Při tomto postupu se využívá komplex optických a laserových energií. Sezením takového omlazení je zahřátí podkožních vrstev na vysokou teplotu. To stimuluje syntézu vláken, která plní funkci podpory zdraví a mladistvosti pokožky. ELOS-omlazení pomáhá v boji proti pigmentaci, růžovce, vyrovnává reliéf pleti, koriguje vrásky různé závažnosti.
Ultrazvukové zvedání
Jedná se o působení vlnovitého akustického impulsu na povrchové i hluboké podkožní struktury za stálé ultrazvukové kontroly na monitoru. Během procedury nedochází k poškození celistvosti pokožky, není potřeba období rekonvalescence a speciální ošetření pokožky. Tato technika je nechirurgický lifting obličeje, dokonale si poradí s pokleslými, povislými víčky, dvojitou bradou, čelistmi, hlubokými vráskami, rýhami. Jediným negativem je, že před zahájením sezení je nutné místo umrtvit.
SMAS lifting (ultrazvuk)
Jedná se o neinvazivní (prováděný bez operace nebo injekcí) jednorázový nechirurgický lifting obličeje.
SMAS (z anglického Superficial Musculo-Aponeurotic System) je svalově-aponeurotická vrstva obličejových tkání, která se skládá ze svalů, kolagenových a elastinových vláken.
Při tomto postupu ultrazvuk ovlivňuje hluboké vrstvy kůže, nikoli povrch, jak se to děje u jiných kosmetických procedur. Ultrazvuková vlna proniká do hloubky asi 4, 5 mm. V důsledku toho se aktivuje syntéza nových kolagenových a elastinových vláken a začnou procesy obnovy pokožky.
Dalším doplňkovým efektem je lipolytické působení, neboli ultrazvuková kavitace (destrukce tukových buněk). Jinými slovy, SMAS lifting pomáhá odstranit nepotřebný tuk, který se nachází v oblasti brady a kontur obličeje.
Která z metod je nejúčinnější pro nechirurgický lifting oválu obličeje a krku? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte určit svá osobní přání a preference. Chcete-li zvolit nejvhodnější techniku, musíte s jistotou vědět, jaký výsledek byste chtěli vidět. Před rozhodnutím byste se měli poradit s kosmetičkou, pomůže vám vybrat, co potřebujete.